Mazsalaciešiem panākumi slēpošanā

Lai arī šogad ziema ar savu klātbūtni mūs īpaši nav pagodinājusi, tas nav traucējis ziemas sporta veida cienītājiem trenēties, slēpot un gūt arī vērā ņemamus rezultātus. 

 

Latvijas Ziemas jaunatnes olimpiādē distanču slēpošanā brīvajā stilā Ērgļos Ivara Slotiņa trenētie bērni un jaunieši guva labus rezultātus:

Renāte Kārkliņa (3. grupa, meitenes, 2 km) – 12. vietu,

Mārcis Bērziņš (4. grupa zēni, 2 km) – 16. vietu,

Marks Vāle (3. grupā zēni, 3 km) – 15. vietu.slotins_falunq_1215a

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ivars Slotiņš, treneris:

– Vairākus jaunos sportistus sacensību dienā bija uzveikuši vīrusi, citādi uz Ērgļiem būtu devušies vairāki no mums. Pirms došanās uz sacensībām parasti nospraužam kādu mērķi – šajā reizē tas bija visiem iekļūt rezultātu pirmajā 25-niekā. Tas arī izdevās, līdz ar to prieks par sasniegto! Liels paldies jāsaka arī Mazsalacas novada domei un vidusskolai, jo ar to gādību pašlaik esam iegādājuši četrus pārus slēpju, kuras izmanto bērni, kas trenējas slēpošanas pulciņā. Slēpes “Fischer” ir lieliskas un nozīmē krietni daudz, kad sacensībās nākas cīnīties par vietām. Tomēr pulciņā aktīvi ir ap padsmit bērniem, tāpēc ļoti ceram, ka, apstiprinot pašvaldības budžetu, tiksim vēl vismaz pie četriem pāriem jaunu slēpju.

 

Savukārt slēpošanas sacensībās “Baiļu apļi 2015”, Atpūtas kompleksā “Avoti” Valmieras novadā, piedalījās daudz mazsalaciešu, uzrādot labus rezultātus:

S10 grupā meitenēm Elizabete Slotiņa 1. vieta

V15 grupā zēniem Marks Vāle 3. vietu

S15 grupā meitenēm Renāte Kārkliņa 2. vietu

V12 grupā zēniem Mārcis Miķelis Bērziņš 2. vietu.

Sacensībās piedalījās arī pieaugušie novada slēpotāji Paulis Ernests Lauznis, Andris Lauznis, Jana Lauzne, Varis Vekteris, Ivars Slotiņš, Gunda Plūmane,  gūstot atzīstamus rezultātus.

 

Interesants un azartisks ir Priekuļu Loppet 2015 – šis ir tautas slēpošanas garslēpojums 4 posmos, kuru laikā individuāli slēpotāji un ģimenes cenšas noslēpot savām spējām atbilstošu un pēc iespējas garāku distanci 4 sacensību posmu summā. Šajās sacensībās piedalās Laužņu ģimene (Andris, Jana un Paulis Laužņi), kuri pēc 3. Loppet posma ierindojušies 6. vietā, Varis Vekters – 3. vietā V50 grupā, bet Gunda Plūmane SE grupā pagaidām ir piektā. 18. februārīnotiks Priekuļu Loppet noslēdzošais posms.

 

Arī sacensībās “Apkārt Alaukstam” mazsalacieši ir neiztrūkstoši dalībnieki. Šogad tajās piedalījās Mihails Siņicins, Linards Valdmanis un Māris Radziņš –  viņš sacensībās piedalās rekordilgu laiku – vairākus desmitus gadu.

 

Cerot kaut uz mazumiņu noturīga sniega pašā ziemas izskaņā – 1. martā arī Mazsalacā plānots organizēt slēpošanas sacensības “Mazsalacas apļi”. Sekojiet laika apstākļu prognozēm un informācijai Mazsalacas mājas lapā un citos sociālajos medijos!

 

Labi rezultāti arī “lielajā sportā”

Vēl neaizmirsīsim sekot līdz mazsalacietim Robertam Slotiņam, kurš februārī un martā startē vairākos Pasaules čempionātu posmos biatlonā. Aiz muguras čempionāta posmi Norvēģijā un Zviedrijā, bet februāra beigās jāslēpo Pasaules čempionāta distanču slēpošanā Zviedrijā, bet marta beigās pēdējā posmā Somijā biatlonā. Roberts Slotiņš pašlaik veiksmīgi ir izpildījis kvalifikāciju nākamajam gadam un ir ieguvis tiesības startēt arī turpmākajās sacensībās. Vēlēsim viņam veiksmi un izdošanos arī turpmāk!

 

Ilze Mitāne

 

 

Atbildēt