Mazsalacas vidusskola piedalās LČ slēpošanā brīvajā stilā

Pagājušajā nedēļas nogalē, notika Latvijas čempionāta distanču slēpošanā 1. posma otrajā sacensību dienā brīvā stila distancē ar intervāla startu. Jauniešu grupās otrajā dienā lielāko uzvaru skaitu nopelnīja Madonas BJSS, iegūstot četras pirmās vietas, kamēr SS “Arkādija” un Cēsu pilsētas Sporta skola (CPSS) katra pa divām.

 

Mazsalacas vidusskolu un Mazsalacu šajās sacensībās pārstāvēja četri jaunie censoņi – Elizabete Slotiņa, kura piedalījās S12 grupā un veica 1 km apli, Matīss Puķulauks piedalījās V12 grupā un veica 2 km apli, Mārcis Bērziņš V14 grupā, kur aplis bija 2,5 km, bet Marks Vāle V16 grupā veica divus apļus, katrs 2,5 km un kopējā distance bija 5 km. Dalībnieku skaits bija diezgan liels un tas garantēja, ka rezultāti būs gana augsti, bet konkurence sīva. Līdz ar to Elizabete Slotiņa 28 dalībnieku konkurencē sasniedza 15.vietu un līderei zaudēja 55,2 sekundes. Matīss Puķulauks 42 dalībnieku konkurencē ierindojās 28. vietā, uzvarētājam zaudējot 1 minūti un 47,3 sekundes, Mārcis Bērziņš 45 dalībnieku konkurencē izcīnīja 32. vietu un no uzvarētāja atpalika 3 minūtes un 45,8 sekundes. Marks Vāle cīnījās 27 dalībnieku konkurencē un sacensības pabeidza 5 minūtes un 27,3 sekundes no uzvarētāja, garantējot 22. vietu.

 

Meitenēm S12 grupā 1 km distancē uzvarēja madoniete Lība Igaune, bet pie pirmajām godalgām tika daugavpiliete Solvita Maļina un ugāliete Karīna Bernāne, kas pārstāv Talsu NSS. Cēsiniecei Martai Upmalei līdz godalgotai vietai otro dienu pēc kārtas pietrūka 2,5 sekundes. V12 grupā 2 km distancē dubultuzvara Madonas BJSS, jo pirmais bija Silvestrs Švauksts, bet otrais Gustavs Sināts, abiem pabīdoties par vienu pozīciju augstāk nekā sestdien, kamēr pirmo reizi pie godalgas tika gulbenietis Rihards Berkolds.

 

V14 grupā slidsolī cīņa par godalgām bija krietni līdzīgāka, jo pirmo trijnieku šķīra 8 sekundes. Madonietis Uvis Akmentiņš beidzot tika pie pirmās uzvaras Latvijas čempionātos, bet SS “Arkādija” otro vietu godam nosargāja Gustavs Lukstiņš, kamēr trijnieku savā spēcīgākajā slēpošanas stilā noslēdza Emīls Pometuns no Alūksnes. V16 grupā 5 km distancē pēc divu gadu pārtraukuma pie uzvaras tika cēsnieks Reinis Upens, kuram pēc pusdistances 0,2 sekundes vēl priekšā bija un beigās pusminūti zaudēja otrās vietas ieguvējs Ilvars Bisenieks no Madonas BJSS. Arī pirms diviem gadiem abi bija pirmajās divās vietās, bet šoreiz identisku trijnieku neļāva atkārtots daugavpilietis Kirils Matjuhins, kurš uz ceturto vietu nobīdīja madonieti Kalvi Krīgeru.

 

Treneris Ivars Slotiņš atzina, ka rezultāti varēja būt labāki, bet sniega trūkums sagatavošanas posmā ir traucējis sasniegt labākus rezultātus. “Kopumā ar startu esmu apmierināts un cīnījāmies godam, bet mazliet pietrūka, lai sasniegtu labākus rezultātus. Redzam, kur mums ir jāpieliek un pie kā jāpiestrādā. Tanī pat laikā, sniega trūkums mazliet patraucēja sagatavoties labāk, un izbraukāt līdz Priekuļiem un atpakaļ tik bieži cik vajadzētu nespējām. Nenokārsim galvas un ar sakostiem zobiem iesim uz priekšu un rezultāti nekur neizpaliks”.

 

[REZULTĀTI]