Čempionāts distanču slēpošanā otrais poses

Svētdienas 14.02 pēcpusdienā, Latvijas Slēpošanas savienības un biedrības “A Madona” rīkotajā čempionātā distanču slēpošanā otrajā posmā, sasnigušajā trasē sacentās jauniešu grupas, kurām nāca klāt sestdien sprintā nestartējušie veterānu grupu pārstāvji, noskaidrojot labākos vidēja garuma brīvā stila distancē ar intervālu startu. Šoreiz bija jāslēpo nedaudz garāka distance, lai arī distanču garumi bija līdzīgi pirms mēneša Priekuļos notikušā pirmā posma sacensībām otrajā dienā.

Laika apstākļi ar pastāvīgu snigšanu ietekmēja rezultātus, jo daži nebija trāpījuši ar smēri, līdz ar to atradās tālāk nekā ierasts. No sešām jauniešu grupām – U12 līdz U16 – četrās pirmo vietu izcīnīja SS “Arkādija” slēpotāji, bet pa vienai uzvarai tika Daugavpilij, kā arī beidzot pie uzvaras tika mājinieki – madonieši. Ja pieskaita vēl U18 grupu, tad Madonai sanāk divas uzvaras un arī Cēsis nepalika “tukšā”. Kopumā ņemot, gan jauniešiem, gan veterāniem pārsvarā uzvarētāji un godalgoto vietu ieguvēji bija tie paši, kas parasti. Tomēr bija dalībnieki, kas šogad trijniekā iekļuva pirmo reizi. Mazsalacas vidusskolu pārstāvēja – Elizabete Slotiņa S12 grupā, Renāte Kārkliņa S14 grupā un Mārcis Bērziņš V14 grupā. Kā jau ierasts, sacensības pulcēja gana daudz sportistus katrā grupā. Pavisam S12 grupā piedalījās 34 sportisti un viņi veica 2 km (1 x 2 km aplis) distanci. Elizabete Slotiņa no uzvarētājas Martas Lības Igaunes atpalika 2:00.3 minūtes un trasi veica 8 minūtēs un 51.7 sekundēs, ierindojoties 13. vietā. Renāte Kārkliņa S14 grupā veica 3 km (1 km + 2 km) garu distanci, kuru veica 12 minūtēs un 01.9 sekundēs, kas ļāva ierindoties 13 vietā 29 dalībnieču konkurencē. Par uzvarētāju tika kronēta Samanta Krampe, kura Renāti apsteidza par 3 minūtēm un 04.0 sekundēm. Visbeidzot, V14 grupā piedalījās Mārcis Bērziņš un 43 dalībnieku konkurencē ieņēma 32. vietu ar finiša laiku 20 minūtes 50.1 sekunde. V14 grupa veica 5 km (1 km + 2 x 2 km) distanci un par uzvarētāju kļuva Bruno Krampe, kurš Mārci apsteidza par 6 minūtēm un 18.5  sekundēm.

 

Kā pēc sacensībām atzina treneris Ivars Slotiņš, tad sacensības kopumā vērtējamas kā labs treniņš un jāsaprot, ka ir jātrenējas vairāk un profesionāli jāpilnveidojas gan sportistiem, gan treneriem. Izvērtējot rezultātus, treneris atzīst, ka nav apmierināts un ir jāturpina strādāt, lai kļūtu spēcīgāki un neizpaliktu panākumi.

Rezultāti

Galerija

 

Atsauce: infoski.lv

E.Andrulis