Mazsalacas vidusskolas jaunieši piedalās „Sigulda open” rollerslēpošanā

Sestdien ar sprintu brīvajā stilā Siguldas aktīvās atpūtas un sporta trasē sākās divu dienu rollerslēpošas sacensības „Sigulda open 2015”, kas pulcēja ne tikai distanču slēpotājus, bet arī citu sporta veidu pārstāvjus, piemēram, kalnu slēpotājus, kas izmēģināja savus spēkus radniecīgajā, bet tai pat laikā ļoti atšķirīgajā sporta veidā. Vispirms visu grupu pārstāvji pa vienam veica kvalifikācijas braucienu pa 700m apli, kurā bija viens nobrauciens un kāpums. Atkarībā no dalībnieku skaita grupā tika noteikti vai nu labākie astoņi ceturtdaļfinālisti vai arī četri pusfinālisti, bet dažās grupās, kur startēja divi dalībnieki, rollerslēpotājiem pēc kvalifikācijas nākošā kārta bija uzreiz fināls. Mazsalacu pārstāvēja Mārcis Bērziņš, Matīss Puķulauks, Mārcis Stepanovs (V12 grupa), Renāte Kārkliņa (S14 grupa) un Marks Vāle (V14 grupa).

Jauniešu puišu grupām labāko laiku uzrādīja Marks Vāle (Mazsalacas vsk.). Jauniešiem finālbraucienos bija jāveic ierastāka distance rollerslēpošanas sprintos.Kuplākais dalībnieku skaits bija jaunākajā puišu V12 grupā (2003.gads un jaunāki), kur sacentās 10 rollerslēpotāji. Pārliecinoši visās kārtās ātrākais bija Bruno Krampe, kurš finālā neatstāja nekādas cerības savam kluba biedram un otrās vietas ieguvējam Robertam Klauģim. Mazajā finālā jeb cīņā par trešo vietu divu mazsalaciešu starpā Mārcis Bērziņš pārspēja Matīsu Puķulauku, kurš par centimetra tiesu ceturtajā ceturtdaļfināla braucienā apsteidza siguldieti Helviju Kārkliņu „A2”, abiem sarūpējot vissīvāko un līdzīgāko cīņu no visiem izslēgšanas kārtu braucieniem.

V14 grupā (2001./2002.g.) jau kvalifikācijā parādīto pārākumu vēlreiz finālā apliecināja Marks Vāle, pārspējot siguldieti un slēpotāju ģimenes atvasi Oskaru Veitu. Tikmēr trešās vietas duelī starp diviem siguldiešiem Valters Jargans bija ātrāks nekā Ronalds Lūkins, kurš vienīgais izmantoja  klasisko stumšanās stilu. Meitenēm finālā Renāte Kārkliņa nodrošināja Mazsalacai otro uzvaru, līdzīgā cīņā pārspējot siguldieti Urzulu Jargani, kura pēc finiša piedzīvoja nepatīkamu kritienu, bet par laimi iztika bez traumām.

„Sigulda open” sacensībās, kuru norisei palīdz Siguldas novada dome, ir kopvērtējums, un labākie trīs tiks apbalvoti, skaitot kopā sestdienas sprintā un svētdienas distancē iegūtās vietas. Uzvarētāji saņems balvas no „Fischer”, bet otrās un trešās vietas ieguvēji balvas no citiem atbalstītājiem.

[ 20.09.2015 rezultāti ]

[ 19.09.2015 rezultāti ]

 

Resurs : infoski.lv